Формування госпітальних округів покликане створити ефективну та доступну мережу системи охорони здоров’я
Госпітальний округ — територіальне об’єднання закладів охорони здоров’я в одну мережу за принципом доступності, густоти та кількості населення, наявності готових лікувальних закладів, усталених шляхів доставки пацієнтів та дорожнього сполучення.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 411-р «Про затвердження складу госпітальних округів Чернівецької області» на Буковині визначено 3 округи: Західний (Сторожинецький, Вижницький, Путильський райони), Центральний (м.Чернівці, Заставнівський, Глибоцький, Герцаївський, Кіцманський райони), Східний (Новоселицький, Хотинський, Кельменецький, Сокирянський райони та м. Новодністровськ).
– Формування госпітальних округів покликане створити ефективну та доступну мережу системи охорони здоров’я. З одного боку гарантувати пацієнтам своєчасність доступу до спеціалізованої медичної допомоги, а з іншого – забезпечити максимально можливу якість медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів. Створення госпітальних округів не пов’язане з адміністративною реформою. І не важливо, де буде центр того чи іншого округу, який, до речі, визначатиметься госпітальною радою на основі розробленого Перспективного плану розвитку округу й затверджуватиметься Кабміном. Важливо забезпечити належне і однаково доступне надання медичної допомоги мешканцям області. Тож нашим першочерговим завдання є затвердження клінічних протоколів, – каже заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА – начальник управління реформ медицини та кадрової політики Юрій Лесюк.
Після створення в області госпітальних округів, було видано Розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 10.05.2017 № 333-р «Про створення Госпітальних рад». Відтак, наразі в області створені госпітальні ради Західного та Східного округів. У Центральному госпітальному окрузі триває процес уточнення відповідних кандидатів. Членами госпітальної ради є представники міст обласного значення, районів, ОТГ, делеговані для роботи у складі госпітальної ради рішенням відповідних місцевих рад.
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2017 року № 165 «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ», госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також щодо організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.
До повноважень госпітальної ради належать вироблення пропозицій для їх затвердження учасниками госпітального округу:
– трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
– багаторічного плану розвитку госпітального округу згідно з вимогами;
– реорганізації і перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах госпітального округу;
– визначення перспективних закладів охорони здоров’я;
– призначення та звільнення керівників закладів охорони здоров’я комунальної власності, що знаходяться в межах госпітального округу;
– інших питань, визначених рішеннями учасників госпітального округу, які належать до компетенції органів місцевого самоврядування щодо, забезпечення надання медичної допомоги в госпітальному окрузі.
Інформація із сайту ДОЗ Чернівецької ОДА