A A A K K K
людям із порушенням зору
НОВОСЕЛИЦЬКА ЛІКАРНЯ
Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області

Правило №1 здоров’я нирок – пиття достатньої кількості простої води

Дата: 12.03.2020 19:57
Кількість переглядів: 0

Сьогодні – Всесвітній день нирки.

Його заснували з метою привернення уваги до проблем ниркових хвороб. Цей парний орган неймовірно працездатний і в змозі виконувати свої функції, навіть будучи сильно ураженим. До моменту, коли людина помічає занепокоєння з приводу нирок, їх природні фільтри можуть бути зношені до 90% і в деяких випадках медики вже не в силах допомогти хворому. Саме з цієї причини необхідно популярно доносити інформацію про необхідність регулярних оглядів і обстежень з приводу нирок. Що раніше буде виявлене захворювання і патології, то простіше фахівцям з ними впоратися. І, отже, тим якіснішим, більш насиченим і яскравішим буде життя кожної людини, яка стежить за своїм здоров’ям.

Як зазначає експерт Департаменту охорони здоров’я з нефрології і трансплантології Олена Кокощук, серед правил, яких потрібно дотримуватися для підтримання здоров’я нирок, є одне настільки ж просте, як і важливе. Це – вживання достатньої кількості води. Простої питної, негазованої і не солодкої. Нирки, будучи фільтрами, тим легше виконують свою функцію, чим рідкішим є середовище, яке вони через себе пропускають. При цьому воду не можна замінювати напоями, оскільки вони є розчинами, тому фільтру (ниркам) доводиться відокремлювати речовини з них від транспортного середовища, себто, від звичайної води, що ускладнює роботу.

Недотримання такої простої установки, як щоденне споживання півтора-двох літрів води, а також пасивний малорухливий спосіб життя, збільшення маси тіла та безконтрольний прийом лікарських препаратів, можуть стати причинами серйозних захворювань нирок. Серед них: хронічна ниркова хвороба (недостатність функціонування цього органу), сечокам’яна хвороба, різні види нефриту.

Цікава етимологія терміну «нефрит». З грецького це слово перекладається, як «захворювання, запалення нирки». Однак так само називається і камінь, який в своєму природному стані у природі зустрічається саме у вигляді людської нирки. Довгий час в різних культурах існували повір’я, ніби ця схожість допомагає завдяки мінералу позбутися ниркових хвороб. Страждаючі пацієнти вживали порошок мінералу всередину, сподіваючись на зцілення.

Зараз досягнення в медицині дозволяють виліковувати більшість хвороб нирок прогресивними методами і без заковтування каменів. Необхідно лише вести здоровий активний спосіб життя, систематично проходити обстеження, залучати до цього процесу рідних і близьких, переконуючи їх у потрібності диспансеризації. Навіть якщо нічого не турбує, не болить і не дає про себе знати. Всесвітній день нирки щорічно нагадує про це.

Джерело: medcv.gov.ua


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора