МЕДИЦИНА НОВОСЕЛИЧЧИНИ
Комунальне некомерційне підприємство
«НОВОСЕЛИЦЬКА ЛІКАРНЯ» Новоселицької міської ради
Чернівецького району Чернівецької області

ДУМАЙ ПРО ІНШИХ. ЗДАВАЙ КРОВ. ПОДІЛИСЬ ЖИТТЯМ!

14 Червня – Всесвітній День Донора крові. У 2018 році цей день проводиться під девізом: «ДУМАЙ ПРО ІНШИХ. ЗДАВАЙ КРОВ. ПОДІЛИСЬ ЖИТТЯМ!»

Кампанія 2018 року спрямована на те, щоб показати важливість регулярної здачі крові для підтримки донорських запасів в банках крові медичних установ. Гасло підкреслює роль кожної людини, готової здати кров і допомогти нужденним в ній при виникненні надзвичайних ситуацій. Кількість донорів в Україні збільшилася з початком військових дій, а у Всесвітній день донора вже кілька років поспіль пункти прийому крові в містах країни переповнені з самого ранку. Бути донором корисно для здоров'я. Донорство приносить користь не тільки тим, хто має потребу в крові, але і тим, хто її здає. Регулярна здача крові зміцнює імунну систему людини, є профілактикою серцево-судинних захворювань, адже позбавляє від надлишку крові, що створює навантаження на серце. Збір крові стимулює людський організм до запуску відновних процесів і відтворення крові, таким чином відбувається омолодження. А за даними медичних досліджень, регулярна здача крові збільшує тривалість життя до 7 років. Перед процедурою здачі крові донор проходить обстеження у терапевта, де йому вимірюють тиск, а також здає безкоштовний аналіз на наявність таких захворювань як ВІЛ, гепатит, сифіліс та ін.  Донором може стати будь-який громадянин України віком від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг і без протипоказань, пов'язаних з наявністю певних захворювань. Для проведення процедури при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. Тим, хто збирається здати кров слід дотримуватися кількох правил: відмовитися від вживання алкоголю за 2 доби до процедури, а також утриматися від куріння протягом двох годин перед здачею крові; в день перед процедурою обмежити вживання смаженої, жирної, гострої їжі, а також молока і яєць. У день здачі крові легко поснідати, а перед самою процедурою випити солодкий чай. після здачі крові необхідно уникати фізичних навантажень і дати організму відновитися. Також не варто протягом 2 годин курити; наступні два дні після процедури слід повноцінно харчуватися і пити багато рідини. В Україні діє закон "Про донорство крові та її компонентів", згідно з яким людина, що здала кров, отримує два вихідних дня із збереженням зарплати. Також донор забезпечується сніданком і обідом за рахунок медичного закладу, або може отримати грошову компенсацію на харчування. 

У ВІДДІЛЕННІ ПЕРЕЛИВАННЯ КРОВІ КНП "НОВОСЕЛИЦЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ" 14 ЧЕРВНЯ ПРОВОДИТЬСЯ ДЕНЬ ДОНОРА. КОЖНИЙ БАЖАЮЧИЙ МОЖЕ ПРИЙТИ ЗДАТИ КРОВ ЩОБ ВРЯТУВАТИ КОМУСЬ ЖИТТЯ.

 
Завідуюча відділенням трансфузіології
КНП "Новоселицька РЛ"
Гарбуз В. І.