МЕДИЦИНА НОВОСЕЛИЧЧИНИ
Комунальне некомерційне підприємство
«НОВОСЕЛИЦЬКА ЛІКАРНЯ» Новоселицької міської ради
Чернівецького району Чернівецької області

Хірургічне відділення з травматологічними ліжками та операційним блоком

Раца Анатолій Дмитрович,
завідувач хірургічним відділенням
з травматологічними ліжками
та операційним блоком,
лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії,
на посаді з 2000 року,
закінчив Чернівецький державний
медичний інститут у 1984 році

Хірургічне відділення з травматологічними ліжками та операційним блоком – функціональний підрозділ Комунального некомерційного підприємства «Носелицька районна лікарня» Новоселицької районної ради, працює згідно положення, що встановлює основні вимоги до роботи відділення.

Завданням відділення є: надання висококваліфікованої хірургічної та травматологічної допомоги.

Головною метою хірургічної служби являється: надання невідкладної висококваліфікованої медичної допомоги, підвищення кваліфікації медичних працівників по наданню невідкладної медичної допомоги.

Хірургічна служба району сконцентрована в РЛ і представлена 50 ліжками: 35 ліжками загально-хірургічного профілю та 15 ліжками  травматологічного профілю.

Відділення розміщене на другому поверсі стаціонару:  палати – по південній стороні,  підсобні приміщення – по північній. 

Операційний блок розміщений окремо, в кінці крила. В операційних залах вікна розміщені на північний захід. Всі  операційні мають окремі входи. Передопераційні та операційні зали по площі і об’єму відповідають нормативним стандартам. Операційна оснащена додатковим опаленням на зимовий період. Додатково в операційному блоці функціонує СПЛІТ-система, яка оснащена системою програмування заданого температурного режиму в будь-яку пору року з приточно-витяжною вентиляцією. Крім того операційна оснащена лапароскопічною стійкою фірми Карл Штойц.

  

Відділення розгорнуто на 35 ліжок загально-хірургічного профілю та 15 ліжок травматологічного профілю. Складається з 14 палат (з них 5 для травматологічних хворих, 3-х перев’язочних,  1 гіпсовочної, 2 процедурних і підсобних приміщень: 2-х ординаторських, буфетної зі столовою і санітарних вузлів. Площа палат відповідає санітарно-гігієнічним нормативам: 9 палат по 6 ліжок, 1 палата на 5 ліжок, по 1 палаті на 4 та 3 ліжка, 1 палата з усіма зручностями на 2 ліжка.

Відділення загального профілю, змішане: 6 палат «чистих» для хворих, які оперуються; 2 палати для негнійних хворих, які не потребують оперативного втручання – в основному це судинна група хворих і інші; 5 палат для хворих з гнійно-запальними процесами, 2 палати для УВВВ та учасників бойових дій. В 6 палатах та в 1 перев’язочній встановлені кондиціонери.

Розділення відділення на «чисту» і  «гнійну» половини  умовне, але не дивлячись на це, для «чистих» і «гнійних» хворих виділені окремі перев’язочні, кожна зі своїм обладнанням, майном, інвентарем для прибирання, у тому числі безтіньовими стаціонарними лампами і настінними кварцовими лампами.Виконуються хірургічні втручання:

  • На органах черевної порожнини: апендектомія, холецистектомія,  спленектомія,  резекція тонкого і товстого кишківика, накладення різних видів стом, зашивання перфоративних виразок шлунка і 12-ти палої кишки, різні види гастроентероанастомозів.
  • На черевній стінці: операції при пахових, стегнових, різних видах післяопераційних гриж із натяжною та не натяжною (з використання сітчатих протезів).  Видалення різних видів доброякісних новоутворень.
  • Операції на нижніх кінцівках: венектомії при варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, при гострому висхідному тромбофлебіті вен нижніх кінцівок. Ампутації нижніх кінцівок на рівні стегна, на рівні гомілки, на рівні ступні. Лікування різних видів гнійних захворювань: розкриття абсцесів, флегмон, лікування бешихи.
  • Проктологічні операції: гемороїдектомії,  поліпектомії, висічення анальних тріщин, кіст куприка,операції при гострих гнійних парапроктитах.
  • Операції на грудній клітці: дренування плевральних порожнин при гемотораксі та пневмотораксі. Ургентні торакотомії при масивних кровотечах.
  • Урологічні операції: епіцистостомії, обрізання крайньої плоті, операції Мармара.
  • Лор-операції: аденотомія з тонзілотомією, тонзілектомія, полипотомія, гайморотомія, слизова резекція носової перегородки та інші.
  • Травматологічні операції: тенорафії, різні види остеосинтезу при переломах кісток скелету, накладення скелетного витягу, бурсектомії.