МЕДИЦИНА НОВОСЕЛИЧЧИНИ
Комунальне некомерційне підприємство
«НОВОСЕЛИЦЬКА ЛІКАРНЯ» Новоселицької міської ради
Чернівецького району Чернівецької області

Нагадуємо, яку допомогу пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій.

Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу

Пацієнти із легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 лікуються в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.

  • З підозрою на COVID-19 до найближчого центру надання первинної медичної допомоги може звернутися навіть пацієнт без декларації. У разі необхідності він отримає консультацію сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але для подальшого отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги треба укласти декларацію з лікарем. Адже саме декларація надає доступ до безоплатних послуг програми медичних гарантій.
  • Якщо пацієнт має легкі симптоми перебігу захворювання, сімейний лікар надає рекомендації щодо самоізоляції, лікування та алгоритму дій у разі погіршення стану. Якщо у пацієнта важкий перебіг захворювання, лікар може рекомендувати виклик екстреної медичної допомоги за номером 103 та може видати направлення на госпіталізацію до стаціонару.
  • При лікуванні в домашніх умовах стан пацієнта контролюють медичні працівники центру надання первинної медичної допомоги. Але спосіб контролю обирається лікарем індивідуально.

Екстрену медичну допомогу

Бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану. Наприклад, коли у людини спостерігаються наступні ознаки: утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Звертаємо увагу, що екстрена медична допомога надається у випадку невідкладного стану і не замінює консультації або огляду лікаря первинної ланки.

Детальніше можна прочитати тут https://cutt.ly/ch2rIwC.

Стаціонарну медичну допомогу

В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено:

  • тестування на COVID-19;
  • лабораторне та інструментальне дослідження;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
  • консультації лікарів інших спеціальностей.

Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. До речі, сьогодні залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду кожному https://cutt.ly/wh5fI1r.