МЕДИЦИНА НОВОСЕЛИЧЧИНИ
Комунальне некомерційне підприємство
«НОВОСЕЛИЦЬКА ЛІКАРНЯ» Новоселицької міської ради
Чернівецького району Чернівецької області

Історична довідка

У довоєнні роки медична допомога в Новоселиці, у тому числі й хірургічна, надавалася доктором Тодорикієм і практикуючими лікарями, в основному терапевтичного профілю.

Під час війни вся охорона здоров'я лягла на плечі досвідченого фельдшера Чампой, який надавав хірургічну допомогу.

У післявоєнні роки було організовано хірургічне відділення з операційним блоком на 22 ліжка. Його очолювалював досвідчений військовий хірург М. Е. Меламедов, який потім став головним лікарем району та по сумісництву працював хірургом відділення і виконував обов’язки районного хірурга.

У 1959 році завідуючим відділення став Е. А. Ткач, який завідував відділенням по 1974 рік.

В 1974 році в листопаді місяці завідуючим хірургічним відділенням і районним хірургом був призначений ординатор цього відділення – кандидат медичних наук Раца Д. Н., якому за розвиток, впровадження сучасних оперативних втручань на шлунково-кишковому тракті, жовчовивідних шляхах та багато чого іншого, було  присвоєно звання – Заслужений лікар України.

Відділення було базою передового досвіду в області та республіці.

В 2000-му році на посаду завідуючого хірургічним відділенням та районним хірургом призначено лікаря-ординатора з вищою категорією А. Д. Раца, який очолює відділення по теперішній час.

У відділенні було впроваджено 9 раціоналізаторських пропозицій, по матеріалам роботи хірургічного відділення надруковано 12 публікацій в журналі “Клінічна хірургія” та інших медичних виданнях.